• Firma Profili

Şirketimiz 1973 Yılında özellikle yurt dışında çalışan Kulu'lu işçiler tarafından kurulmuş çok ortaklı bir şirkettir. Türkiye de Karma Yem üretmek amacı ile kurulan ilk fabrikalardandır. Yüksek kalite yüksek verim parolasıyla yola çıkıp, kaliteli yem ve yüksek verimli hayvansal üretim hedefine uygun olarak çalışılmıştır.

Yem Fabrikamız 22000 m² alan üzerine kurulmuş olup 4000 m² kapalı ambar, 6000 tonluk çelik silo depo olarak kullanılmaktadır. Ayrıca 1998 yılında Yem üretimine ilave olarak Konya makası mevkiinde 150000 m² alana kurulmuş Yumurta Tavukçuluğu İşletmesini bünyesine katmıştır. Tavukçuluk işletmesi 75.000 Adet yumurta üretimi ve 25.000 Adet Yarka yetiştirme kapasitesine sahiptir.

KULUSAN A.Ş., kuruluşundan bu güne kadar %100 kayıtlı çalışmanın gereği olarak Devlete yüksek vergiler ödeyerek Konya il sıralamasında her zaman ilk sıralarda yerini almıştır. Kuruluşumuz bundan övünç duymaktadır.

Kulusan A.Ş. yem fabrikası tesislerinde hammadde ve katkı maddeleri büyük bir titizlikle seçilir. Kaliteli hammadde alımı esastır. Bu hammaddeler Kulusan A.Ş. Kalite Güvence Laboratuvarında kontrol edilerek üretim prosesine alınır.

Satın alma birimi tarafından alınan tüm hammaddeler laboratuvarımızda kalite standartlarına uygunluğu açısından kontrol edilmektedir.

Üretilen her parti yemden numuneler alınıp düzenli olarak kontrol edilmektedir.

Doğru bir beslemenin yapılabilmesi için tüm hammaddelerin analiz edilmesi gereklidir. Fabrikamızın laboratuvarında üretim öncesi ve sonrası kalite kontrolleri de düzenli olarak yapılmaktadır.


© 2011 KULUSAN A.Ş. | Tüm Hakları Saklıdır.
Tasarım & Kodlama : Kent Bilgi Ajans
Kent Bilgi Ajans